ПОСТИЖЕНЯ ЗА 2016 - 2017 год.

 

 


 КЛАСИРАНИ УЧЕНИЦИ ЗА ОЛИМПИАДА ПО ИСТОРИЯ ЗА ОБЛАСТЕН КРЪГ

 

25.02.2017 год. - гр. Русе

 

  1. Явор Боянов - 12 клас
  2. Симеон Боянов - 12 клас
  3. Траяна Даниелова - VIII клас 

 

 


За поредна година учениците от СУ "Св.св. Кирил и Методий"

участваха в организирания и

                         проведен Областен ученически конкурс на тема:

 

"Първата световна война - неосъщественият национален идеал за България,

 

победа или поражение".

 

Организатори на конкурса са Областната администрация на област Русе,

 

РСОСЗР - гр. Русе  и Регионалното управление на образованието.

 

 

На официална церемония бяха връчени награди на авторите  

 

на отличените разработки,

 

грамоти на всички участници в конкурса и

 

техните ръководители.

 

 

писмо с отличените работи

 

 

 


 

Арт - къща "Куклите" и

Вицепрезидентът на Република България

Маргарита Попова 

 

награждават 

 

Ренета Цонева участвала в Национален детски конкурс "Виж моя ангел"

и спечелила III то място

 21.12.2016 г.

 

 gramota reni


 

 

Грамота на Афийзе Ахмедова за участие в Националния исторически конкурс 2015 - 2016 г.

 

на тема: "Границите в историята - истории без граници"

 

 

gramota afize 

 

 

 

 


За втора поредна година учениците от СУ "Св.св. Кирил и Методий"

участваха в конкурс "Априлско въстание",

организиран от Национален клуб Родолюбие. Грамотите на наградените

бяха връчени на 8.11.2016г.

в Националния исторически музей от г-жа Янка Такева.

 

 Наградени бяха: 

  • Доротея Веселинова XI клас - презентация

Никол Христова XII клас - реферат

Айлян Ашимова XII клас - реферат

 

 15033642 1799106827025056 965442182 n15032544 1799106797025059 586265877 n

 

14996424 1799106917025047 1564371 n14971906 1799106700358402 1743286431 n

 

15045588 1799107053691700 2052850160 nu4itelsko delo

 


 

 

 

ПОСТИЖЕНИЯ ЗА УЧЕБНАТА 2015/ 2016 год.

 


 

 

13383424 10209979990801033 978168202 o 

13383856 10209979990641029 190268202 o

13410331 10209979990761032 160050005 o

 


 УЧЕНИЦИТЕ ОТ 12 КЛАС СЕ ВКЛЮЧИХА В СЪСТЕЗАНИЕТО ПО ИНФОРМАТИКА И ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ

ОРГАНИЗИРАНО ОТ РУСЕНСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ , КОЕТО СЕ ПРОВЕДЕ НА 19 МАРТ.

УЧЕНИЦИТЕ ПОЛУЧИХА СЛЕДНИТЕ ОЦЕНКИ:

Хюлия Мюмюнова Ахмедова - 4.80

Мейра Гюнайдънова Мейсутова - 5.00

Антонио Владимиров Панайотов - 4.80

и се представиха блестящо.

Получените много добри оценки им дават мъзможност  да кандидатстват в Русенския университет,  

без да се явяват на кандидатстуденски изпит.

 


 

РЕЗУЛТАТИ ОТ ОЛИМПИАДА

 

ПО ИСТОРИЯ И ЦИВИЛИЗАЦИЯ 

 

ОБЛАСТЕН КРЪГ

 

       V б клас - Николай Русев Петков - 73т.

 

       VII а клас - Траяна Даниелова Николова - 70,5т.

 

       XI клас - Явор Боянов Минчев - 70,4т.

 

                 - Симеон Боянов Стойчев - 35,7т.

 

       XII клас - Христина Веселинова Димитрова - 42,55т.

 


 

 

РЕЗУЛТАТИ ОТ КОЛЕДНИ СЪСТЕЗАНИЯ

 

КОЛЕДНО МАТЕМАТИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ  - ГР.РУСЕ 

  • ТРЕТО МЯСТО I б клас - Магдалена Мирославова 

 

12395248 1302338746458656 69321576 n

 


 

КОЛЕДНО СЪСТЕЗАНИЕ ПО Информационни технологии

 

резултати в сайта на http://cutnt-ruse.com/

  

 


 

Национален конкурс "Съединението прави силата"

организиран от национален клуб "РОДОЛЮБИЕ"

класиране:

1. Никол Христова - 11 клас

2. Айлян Ашимова - 11 клас

 

 gg

                                                              12312516 422695051256384 842165978 n 12312550 422695047923051 356887325 n 12309387 422695044589718 1121021103 n

                                                                12283084 422695064589716 2015553709 n   12274247 422695504589672 3526571843147921212 n

 


 

 ПОСТИЖЕНИЯ ЗА УЧЕБНАТА 2014/2015 год.

 


 

На 23 май 2015 г. се проведе за 29 - ти път състезание за Компютърна подготовка под девиза:

 

"Компютърната подготовка - мерило за цивилизоваността на един народ!" - гр. Русе

 

КЛАСИРАНЕ

 

 

 

 

 


 

 

 На 4.03.2015 г.в СОУ "Св.св. Кирил и Методий" - гр.Две могили се проведе

петото национално състезание по правопис на английски език "Spelling Bee".

В нашето училище състезанието се проведе за втори път.

Взеха участие 15 ученици от 5, 6 и 7 клас. Думата "pull" донесе победа на

Траяна Даниелова Николова - VI а клас.

На второ място се класира Симона Юлиянова Илиева -

VII б клас. Двете ученички ще представят училището

ни на областния кръг в гр. Русе през месец април.

 

 11079208 816898988389011 79595043 n

 


  

На 10.02.2015 г. в СОУ"Св.св. Кирил и Методий" -

гр. Две могили,се проведе насионалното състезание по

творческо писане "Creative writing".

В него взеха участие ученици от VI, IX, XI и XII клас.

Всички получиха сертификати за отлично представяне.

 

11103768 816900381722205 1705463400 o 

11066732 816900395055537 1995741685 o

  


 

 

cvetna olomp

"ЦВЕТНА ОЛИМПИАДА"

 

 

КЛАСИРАНЕ

 

  1. Христина Димитрова - I - во място XI клас БЕЛ
  2. Глена Светлозарова - I - во място XII клас БЕЛ
  3. Силвен Исуфова VIII по математика

olimpiada1112

 

 


 

 

КОНКУРС "Дивните Дунавци - героизъм и признателност"

 

Второ място - Доротея Веселинова Борисова IX клас - компютърна презентация  - грамота и лаптоп 7"

 

Калина Илиева - грамота

 

 

 

 istoriq1

 

istoriq4

 

 

 

 


 

 

БЛАГОДАРСТВЕНО ПИСМО

 

към 

 

участниците в "България си ти!"

 

тук


ЗА 1 юни учениците от СОУ "Св.св. Кирил и Методий" -

 

гр. Две могили отново станаха победители! 

 

Заеха призовите места по ИТ - презентация на тема:"Моята мечта" в

 

ІІІ -то състезание по ИТ на "Дружеството за културни връзки с Турция"

 

1uni

 

 


 

 

 КЛАСИРАНЕ ОТ РЕГИОНАЛНО СЪСТЕЗАНИЕ  ПО КОМПЮТЪРЕН МАШИНОПИС, ТЕКСТООБРАБОТКА,

 

ПРЕЗЕНТАЦИЯ, ЕЛЕКТРОННИ ТАБЛИЦИ И УЕВДИЗАЙН - ТУК 

 

 

 it

 

 

 

ТЕКСТООБРАБОТКА -Мариела Владимирова Христова - II място

Симона Юлианова Илиева - 6 място

СЪЗДАВАНЕ НА WEB СТРАНИЦИ - Специални грамоти

Николета Галипова Димитрова

Павел Цанков Цанев 

 

 

 

 


 

КЛАСИРАНЕ ОТ 

Национален ученически конкурс  за мултимедиен продукт на тема:„Върви, народе възродени”

 

ОБЩИНСКИ  ДЕТСКИ  КОМПЛЕКС – ЛОВ          

                                            ПРОТОКОЛ

 

за резултатите от  Национален ученически конкурс  за мултимедиен продукт на тема:„Върви, народе възродени”

 

                   I- ва възрастова група  5-8 клас

 

Индивидуални награди

 

1-во място:Mоника Георгиева  Генова-14г.,7 клас, СОУ”Св.Кл. Охридски”-гр.Ловеч

1-во място:Кристина Димитрова-VI а клас, IX ОУ „Пейо Кр. Яворов“- гр.Благоевград 

 

2-ро място: Ана-Мария Стоянова Георгиева, 11 г.,V „б“ клас, СОУ “Георги Бенковски“ –гр. Пазарджик

2-ро място: Кристина Стефанова Витанова и Теодора Мехмедова Мустанова

8 клас, ГЧЕ “Екзарх Йосиф I“, гр. Ловеч

 

3-то място:Симона Ивайлова Иванова -13г., 7”в” клас,ОУ”Хр.Никифоров”-гр.Ловеч

3-то място:Полина Панталеева Стоянова-14г., 7”а” клас, ОУ”В.Левски”-гр.Ловеч

3-то място:Доротея Веселинова Борисова-VIIIа ,СОУ“Св.св.Кирил и Методий“ -гр.Две могили, обл.Русе

 

II- ра възрастова група  9-12 клас

 

Индивидуални награди

 

1-во място:Християн Невелинов Христов-15г.,9”г” клас, ГЧЕ “Екзарх Йосиф I“-гр.Ловеч

 

2-ро място:Боряна Христова и Микаела Костова– 9”б” клас.,Професионална аграрна гимназия”Н.Й.Вапцаров”-гр.Бяла Слатина

 

3-то място: Александър Павлинов Иванов- 17г., ХI”г”клас ,Национална гимназия за хуманитарни науки и изкуства „Константин  

Преславски” - гр. Варна

 

Поощрение

  • Боряна Иванова Василева- X клас,СОУ „Бачо Киро“ – град Летница 

 

   Награждаването ще се състои на 26.05.2014г. от 13.00 ч. в град Ловеч,кв. „Вароша”, Градска художествена

галерия / зад Младежки дом/.  

 

 

 

 


ОКРЪЖЕН КРЪГ НА ОЛИМПИАДА ПО ГЕОГРАФИЯ И ИКОНОМИКА 

 

 

9-12 клас 

 

2 - ро място Явор Боянов Минчев

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

НАЦИОНАЛНА ОБРАЗОВАТЕЛНА ИНИЦИАТИВА

 

"ЦВЕТНА ОЛИМПИАДА" 

по БЕЛ, Английски език, Математика, Информатика и ИТ

bbbb

 

тук

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

logo-speeling-bee-2014На 12 април 2014 г в СОУ "Възраждане" се проведе областния кръг

на националното състезание Spelling Bee.

Състезателите бяха разделени на 2 групи от по 27 участника.

Нашите момичета се представиха достойно.

 

 

                          p4120155     p4150156

 

  


 

К Л А С И Р А Н Е  ОТ  К О Н К У Р С А

 

"Космическите мечти на България" - гр. Хасково

 

по случай 35 години от полета на първият български космонавт Георги Иванов

 

  sastezanie kosmos12   sastezanie kosmos11        sastezanie kosmos21

klasaciq xaskovo11042014


 

 

 

УЧЕНИЧЕСКИ КОНКУРС, ПОСВЕТЕН НА 17-я

 

ТРАДИЦИОНЕН ПОХОД “По пътя на Бедреддин"

 I-во място за мултимедийна презентация

 Доротея Веселинова Борисова 8 а клас 

 

dori1 

 

 


 kkk

X-то Коледно състезание по Информационни технологии

 

I - VIII клас

 

 

     V клас            място     VI клас           място   VIIклас    място    VIII клас  място
Мюге Мехмедова Зекериева  15  Васил Георгиев Колев 13  Мариела Владимирова Христова 14  Доротея Веселинова Борисова  6
Стефани Пламенова Георгиева  15  Айдън Гюнайдънов Мейсутов 13   Дария Валентинова Иванова 19   Афийзе Юсеинова Ахмедова  8
Траяна Даниелова Николова  16  Виктория Николаева Стефанова 16   Мирослав Веселинов Димитров 24   
Паола Ивова Иванова  17  Нелин Мюрсялова Османова 19   Мейлин Алтънаева Ферадова 25   
Симона Антонова Русинова  25  Ренета Стелианова Цонева 21   Харика Руджиханова Хасанова 25   
Мирослава Димитрова Андронова  28  Цветелина Венциславова Енчева 22   Шамсие Беркантова Хакъева 25   
Мелиса Айдън Мустафа  29  Максуде Селяйдинова Садулова 22   Радослав Пламенов Пенчев 26   
Стилиан Георгиев Станчев  33  Симона Юлианова Илиева 26   Нюрал Неджмиев Неджибов  27   
Есра Метинова Ахмедова  37  Кяшиф Ахмед Назми 26       
Айше Сезгин Ружди  39  Олджай Юсеинова Османова 27       
Десислав Пламенов Пенчев  41  Хюмра Асанова Керванджиева 28       
Алиджан Алиев Шефкоф  42          
Али Арифов Алиев  44          

 

 

Награждаване - 13.12.2013 г.(петък) от 17.30 часа във Военен клуб - Русе


Класираните от първо до трето място ще бъдат отличени с грамота и медал,

а тези от четвърто до шесто място - с грамота.

 


 

РЕЗУЛТАТИ ОТ СЪСТЕЗАНИЯ И ОЛИМПИАДИ 2012/2013 г.

 


НАГРАЖДАВАНЕ НА УЧАСТНИЦИ В

 

 НАЦИОНАЛНИЯТ УЧЕНИЧЕСКИ КОНКУРС ЗА

 

МУЛТИМЕДИЕН ПРОДУКТ НА ТЕМА:

 

"ВЪРВИ НАРОДЕ ВЪЗРОДЕНИ" - гр. Ловеч

 

I ва възрастова група 5-8 клас

Доротея Веселинова Борисова - 7а клас - II място

 

dsci0333

 II- ра възрастова група 

Сейде Исуфова Наимова - III място - 11 клас

dsci0334

lovech2 

 


 

 

РЕЗУЛТАТИ И НАГРАЖДАВАНЕ НА КЛАСИРАЛИТЕ СЕ НА

 

ПРИЗОВИ МЕСТА В ОТДЕЛНИТЕ КАТЕГОРИИ

 

http://compi2013.hit.bg/rating.htm

 

ruse7 

27 - мо състезание за компютърна подготовка под девиза -

 

"Компютърната подготовка - мерило за цивилизоваността на един народ!"

 

ruse1 ruse5

 

ruse2 

ruse12   ruse6

 ruse13    ruse16

 ruse9

 

 


 

IX ВЕЛИКДЕНСКО СЪСТЕЗАНИЕ по ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ

за ученици от 1 до 8 клас гр. Русе

 

 

 ruse it2013

 

        клас                                            име място
           V клас
  Цветелина Венциславова Енчева 27
  Симона Юлианова Илиева  26 
                            Айгюн Гюнайдънов Мейсутов                                                                    26 
          VI клас
   Мейлин Алтънаева Ферадова 43 
  Харика Руджиханова Хасанова  42 
  Мариела Владимирова Христова  21 
Симона Венциславова Георгиева 32 
Радослав Пламенов Пенчев 41 
Дария Валентинова Иванова 35 
Адриана Яворова Иванова 36
          VII клас
   Доротея Веселинова Борисова 22 
   Християн Иванов нгелов 27 
  АфийзеЮсеинова Ахмедова  21 
          VIII клас
   Милена Георгиева Колева 10
  Мирослав Росенов Михайлов 
Снежана Александрова Иванова
Борислава Красимирова Павлова
Стефан Красимиров Койчев
Цветелин Пламенов Петров 14 
Константин Тинков Спасов 12 
Бахар Мехмедова Юсеинова 15 
 


 

 ПОБЕДИТЕЛИ ОТ НАЦИОНАЛЕН УЧЕНИЧЕСКИ КОНКУРС ЗА МУЛТИМЕДИЕН ПРОДУКТ "ВЪРВИ НАРОДЕ

ВЪЗРОДЕНИ" - гр. Ловеч

 

I - ва възрастова група 5-8 клас

2- ро място: Доротея Веселинова Борисова  VII клас

 

II - ра възрастова група 9 - 12 клас

3 - то място Сейде Исуфова Наимова XI клас 

 

 


 

Победители в конкурсите  по повод

 

Световния ден на водата 22 март 2013 год. - РИОСВ -Русе

logo

 

 

РИОСВ-Русе излъчи победителите в конкурсите за Световния ден на водата 22 март

На 22 март 2013 година на тържество в информационния център на инспекцията екипът на РИОСВ-Русе отличи победителите в конкурсите по повод Световния ден на водата.

До предварително обявения срок 19 март в РИОСВ-Русе постъпиха 187 творби, от които 81 презентации, 40 литературни творби и 66 проекта за стикери. Конкурсни творби са депозирани и от градовете Добрич, Кюстендил, Сливен и Царево.

Най-сериозен интерес предизвика конкурсът за изработка на мултимедийна презентация. При подготовката учениците са демонстрирали задълбочено проучване на проблемите, свързани с опазване на водите като международен ресурс, използвани са материали от интернет сайтове, приложени са данни за нови открития, свързани с изследване свойствата на водата.

Първенци в конкурсите за презентации в двете възрастови категории са възпитаниците на СОУ „Св. Св. Кирил и Методий” гр. Две могили. Сред призьорите са ученици от МГ „Баба Тонка”, ПГСАГ „Пеньо Пенев” и СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ” гр. Русе.

Най-голям интерес към конкурсите за литературна творба са проявили учениците от СОУ „Христо Ботев” и ОУ „Иван Вазов” гр. Русе. Сред тях са отличените първенци в различните възрастови групи. Предпочитаните жанрове за литературни творби са есето и приказката. Сред наградените са и децата от СОУ „Н. Вапцаров” град Царево. РИОСВ-Русе връчи две награди за колективна литературна творба на авторския колектив от І ви клас на ПЧУ „Леонардо да Винчи”- гр. Русе за „Приключенията на чудо-защо вали дъжд?” и на децата от подготвителна „В” група на ЦДГ „Незабравка” гр. Русе.

В конкурсите за стикер победител е възпитаничка на МГ „Баба Тонка” гр. Русе. РИОСВ-Русе удостои със специалната си награда Илиян Илиев от СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ”.

Към конкурсите за проект за стикер интерес проявиха малчуганите от подготвителна група на ЦДГ „Незабравка”. Най-малкият участник Рая Стефанова е представила 4 проекта за стикер, за което е отличена с персонална награда и грамота.

За втори път РИОСВ-Русе удостои възпитаника на СОУ „Васил Левски” Ивелин Иво Василев” за положеното старание и участието му в трите конкурса.

Традиционно, най-висока активност в конкурсите на РИОСВ-Русе са проявили възпитаниците на СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ” гр. Русе, с ръководители Анка Билчева и Татяна Иванова. Грамоти и книги получиха също представителите на ПЧСОУ „Леонардо да Винчи” и ОУ „Иван Вазов”.

Победители в конкурсите за мултимедийна презентация на тема: „Вода за живот”

І ва възрастова група

І во място:

Доротея Борисова – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”- гр. Две могили

dsci0182 

 

 

 

 

 

dsci0184             dsci0187

ІІ ра възрастова група

І во място:

Мейра Мейсутова - СОУ „Св. св. Кирил и Методий”- гр. Две могили

 

p3270764 

 

p3270765

  p3270767

p3270768      ioana fatme

 p3270770

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Резултати от Олимпиада по История и цивилизация - общински кръг 2012-2013г.

 

 

 

VI клас

1. Симона Венциславова - 76 т. VI б

2. Иван Мирославов - 75 т. VI б

3. АйсунАйрединова - 75 т. VI а

4. Адриана Яворова - 73 т. VI б

5.Мариела Владимирова - 73 т.VI а

6. Харика Хасанова - 73 т. VI а

7. Дария Иванова -71 т. VI б

8. Михаел Венциславов - 70 т.VI б

 

VIII

1. Явор Боянов 84,5 т.

2. Снежана Александрова - 72,5 т.

3. Милена Георгиева - 69,5 т.

4. Ния Тодорова - 64,5 т.

5. Симеон Боянов -64,5 т.

6. Георги Драганов - 65 т.

7. Борислава Красимирова - 66 т.

8. Цветелин Пламенов - 61,5 т.

9. Мирослав Росенов - 58 т.

10. Ангел Тодоров - 57 т.

 

IX

1. Пресила Владиславова - 53,4 т.

2. Христина Веселинова - 49 т.

3. Виктория Атанасова - 40,5 т.

4. Цветомир Гецов - 37,5 т.

 

XI клас

1. Фатме Мюймюнова - 76,5 т.

 

 

Класиране за Областен кръг в гр. Русе

 

1. Фатме Мюймюнова -XI клас

2. Явор Боянов  - VIII б клас

3. Симона Венциславова -VI б клас

4. Иван Мирославов - VI б клас

5. Айсун Айрединова -VI а клас

 

 


 

 venec

 

IX-то Коледно състезание по Информационни технологии

I - VIII клас

   V клас                             място           VI клас                        място           VIIклас                       място                 VIII клас                       място           
Пламена Великова 11 Мариела Владимирова 12 Християн Иванов 18 Милена Георгиева
Ренета Стелинова 13 Мейлин Ферадова 23 Доротея Борисова 21 Борислава Красимирова  9
Васил Георгиев 14 Харика Хасанова 30 физе Юсеинова 29  Снежана Иванова 10 
Нелин Османова 22          Стефан Койчев 11 
Айгюн Мейсутов 23          Георги Драганов 13 
Виктория николаева 23          Явор Минчев 14 
Кати Николаева 24          Константин Тинков 15 
Велислава Николаева 25          Мирослав Росенов 17 
Михаела Найденова 25          Цветелин Петров 19 
Михаела Пенкова 27

 

ks1

ksviiikl

 

 

 

      ksviikl                  ksvikl

   

 

                                      ksvkl2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

РЕЗУЛТАТИ ОТ СЪСТЕЗАНИЯ И ОЛИМПИАДИ 2011/2012g.

РЕЗУЛТАТИ ОТ VIII ВЕЛИКДЕНСКО СЪСТЕЗАНИЕ РУСЕ

VI клас - Доротея - 16 място

Афийзе -22

Калина -24

Християн - 26

Любомира - 29

Радослав - 29

Хасан - 31

Джем - 31

Николета - 34

VII клас - Даниел - 2 място

Милена - 18

Берна - 19

Борислава - 21

Мирослав - 22

Георги 22

Шевкъ - 31

VIII клас - Михаела-16

Мейра - 10

Радинела- 19

Христина 24

Селен - 21


   Даниел Ашиков - 2 място на Великденско състезание

по Информационни технологии - гр. Русе
x

 



 

 

 


 

 

РЕЗУЛТАТИ ОТ СЪСТЕЗАНИЕ "IT ЗНАЙКО"


Класиране I - ви кръг:

  1. Доротея Веселинова Борисова - VI клас
  2. Християн Иванов Ангелов - VI клас
  3. Милена Георгиева Колева - VII клас
  4. Мирослав Росенов Михайлов - VII клас
  5. Борислава Красимирова Павлова - VII клас

Класиране за II - ри кръг:

  1. Доротея Веселинова Борисова - VI клас
  2. Милена Георгиева Колева - VII клас
  3. Мирослав Росенов Михайлов - VII клас
  4. Борислава Красимирова Павлова - VII клас

УЧАСТНИЦИ ВЪВ ВТОРИ КРЪГ НА "IT ЗНАЙКО"
17 март 2012 год.


НАГРАЖДАВАНЕ НА УЧАСТНИЦИТЕ В "IT ЗНАЙКО"


 


 

 

РЕЗУЛТАТИ ОТ ОЛИМПИАДИ


ГЕОГРАФИЯ
Общинско ниво - Диана Иванова Иванова - IX клас
Лиляна Манева Гонева - XI клас
Фатме Мюмюнова Нуриева - X клас
Областно ниво - Максуде Ферадова Шефкова - XII клас



БЕЛ







РЕЗУЛТАТИ ОТ СЪСТЕЗАНИЕ ПО ИТ

проведено в Земеделски колеж - гр. Русе на 14 май 2011 год.



1.
Мирослав Росенов Михайлов - VI клас - 4 място. Награден с Грамота.
2.
Михаела Ростиславова Димитрова - VII клас - 2 място. Наградена с Грамота и парична награда от 25 лв.

 

 


 




VІI-мо ВЕЛИКДЕНСКО СЪСТЕЗАНИЕ ПО ИНФОРМАЦИООНИ ТЕХНОЛОГИИ

гр. Русе 30.04.2011 г.


РЕЗУЛТАТИ

V клас

  1. Доротея Веселинова Борисова - 12 място
  2. Християн Иванов Ангелов - 13 място
  3. Мария - Магдалена Петрова Петрова - 15 място
  4. Хасан Баки Мехмед - 16 място
  5. Николета Галинова Димитрова - 18 място
  6. Ниляй Орханова Раимова - 29 място

VI клас

  1. Милена Георгиева Колева - 13 място
  2. Борислава Красимирова Павлова - 14 място
  3. Цветелин Пламенов Петров - 18 място
  4. Снежана Александрова Иванова - 20 място
  5. Ния Тодорова Нейкова - 21 място
  6. Мервин Неджмиева Исмаилова - 23 място
  7. Явор Боянов Минчев - 24 място
  8. Мирослав Росенов Михайлов - 27 място
  9. Стефан Красимиров Койчев - 27 място

 

VII клас

  1. Мейра Гюнайдънова Мейсутова - 11 място
  2. Михаела Ростиславова Димитрова - 12 място
  3. Виктория Атанасова Атанасова - 17 място
  4. Радинела Стефанова Ботева - 24 място

VIII клас

  1. Пламена Александрова Асенова - 7 място



x



Международна фестивална програма "Приятели на България" поздравява и благодари за успешното представяне на ТФС "Йълдъз", ОДК "Д-р. Д. Пангелов" - гр. Две могили на 25.03.2011г. Съставът получава Грамота за отлично представяне и покана за участие в Асамблеята на детското и младежко творчество от 6 до 11 юли 2011год.



 



 

VII КОЛЕДНО СЪСТЕЗАНИЕ ПО

ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ 4. 12. 2010 год.
Коледните картички от Коледното състезанието можете да разгледате тук:

Любомира Николаева Недева - 9 място
Станиела Йорданова Станчева - 39 място
Елияна Димитрова Минчева - 41място
Мария-Магдалена Петрова Петрова - 49 място
Нейляй Орханова Раимова - 51 място
Калина Красимирова Илиева - 57 място
Николета Галинова Димитрова - 60 място

Презентации:
VI клас - Даниел Александров Ашиков - 6 място
VIIклас - Виктория Атанасова Атанасова - 14 място
Мейра Гюнайдънова Мейсутова -
34 място
Радинела Стефанова Ботева -
44 място
Михаела Радославова Димитрова -
46 място
Доротея Пламенова Петрова -
57 място




25-ти ябилеен поход "По стъпките на четата на Таньо войвода"

За втора поредна година ученик от нашето училище ючаства в националния конкурс-викторина, посветен на 25-тия юбилеен поход "По стъпките на четата на Таньо войвода". Конкурсът е организиран от Министерство на образованието, младежта и науката и КПД "Родно Лудогорие" и е включен в Националвия календар на извънкласните дейности на МОМН. Тази година в категория Мултимедия 5-7 клас с поощрителна награда е класиран Даниел Ашиком от 5-ти клас с проекта си на тема "Априлското въстание и значението му за последвалата Руско-турска война". През 2009г. Красимир Коев също бе класиран в категория Мултимедия 10-12 клас.
Повече за конкурса можете да прочетете на сайта на КПД "Родно лудогорие" -
http://ludogorie.org/ и на сайта на МОМН - http://www.minedu.government.bg/left_menu/olympiad/.


Честито на победителя!




VІ Великденско състезание по ИТ - Русе


На 27. 03. 2010 г. в Русе се проведе VІ-то Великденско състезание по ИТ. В него участваха и ученици от 5-7 клас от нашето училище. Те се състезаваха в направата на презентация на тема "Великден" за учениците от 5-6 клас и "Цветница" за учениците от 7 клас.
Никола Йорданов Станчев е класиран на 6-то място. Даниел Александров Ашиков и Георги Николаев Драганов са със 70 точки и съответно на 7-мо място, Борислава Красимирова Павлова с 66 точки съответно на 10-то място. От VІ-ти клас най-добре се представи Михаела Ростиславова Димитрова със 74 точки на 10 място.
Даниел Ашиков е сред малкото учасници с максимален брой точки на теста - 40 т., а Михаела Димитрова е само с една точка по-назад от победителя за презентация - 50 т.

Честито на победителя и повече успех на другите участници следващия път!

V-то място на

Математическо състезание "Европейско Кенгуру" - 20.03.2010 г.


На 20. 03. 2010 г. в Русе се проведе Математическо състезание "Европейско кенгуру" за ученици от 2-12 клас. Калоян Александров Ашиков от ІІІа клас зае V-то място в категория ІІІ-ти клас и бе награден от директора на МГ "Баба Тонка" - Русе с грамота.
Цялостното класиране и местата на останалите ни участници можете да видите
тук.



ЧЕСТИТО!


 

Състезание по ИТ - ИНФОТЕХ

 

На 13 март 2010 година в МГ "Баба Тонка" - гр. Русе, се проведе състезанието по информационни технологии "ИНФОТЕХ" за ученици от 4 до 7 клас. В него участие взеха 40 ученици от 5 училища, сред който бе и нашето училище. То бе достойно защитено от ученици от V-ти и VІ-ти клас.

Михаела Димитрова от VІа клас завоюва второ място в категория "VІ-ти клас"
с презентация на тема "Здравословното хранене". Даниел Ашиков и Милена Колева от Vа клас са на четвърто място, само с една точка разлика от трето, с презентациите на тема "Първа пролет".
Михаела Димитрова получи медал и грамота, лично връчени й от директора на МГ "Баба Тонка", М. Кунчев, на тържествено награждаване в сградата на МГ.

Класирането можеш да видиш
тук.





Олимпиади - Общински кръг


През масец февруари се проведе Общински кръг на олимпиадите по отделните предмети. Наши ученици взеха участие в олимпиадите по химия, биология и здравно образование, история, география и математика.

Ръководството на СОУ "Св. св. Кирил и Методий" - гр. Две могили, благодари на всички ученици, взели участие и пожелава УСПЕХ на класиралите се за Областен кръг на олимпиадите.


Ученици, класирали се за Областен кръг:

География

  1. Димитър Красимиров Николов - ХІ клас - 70 точки от максимум 88;
  2. Мирослав Николаев Христов - ХІ клас - 66 точки;
  3. Християн Йорданов Тодоров - ХІ клас - 66 точки.


История и цивилизация


  1. Калоян Христов Кънев - Vб клас - 76 точки от максимум 100;
  2. Явор Боянов Минчев - Vб клас - 76 точки.